Tool steel for Hot Work

Karstās apstrādes instrumentu tērauds

Karstā apstrāde ir viena no visprasīgākajām ražošanas jomām, kurā arvien pieaug prasības attiecībā uz presformu un instrumentu tēraudiem. Lielākā daļa pielietojumu saskaras ar līdzīgām problēmām, piem:

  • karstais nodilums
  • termiskais nogurums
  • plaisas
  • plastiskā deformācija

Dažādu nozaru detaļu ražotāji nepārtraukti seko līdzi izgatavoto komponentu pašizmaksai. “Uddeholm” – mēs varam palīdzēt Jums optimizēt Jūsu instrumentu veiktspēju, izvēloties atbilstošus instrumentu tēraudus, Jūsu ražošanas veiktspējas maksimālās efektivitātes nodrošināšanai.

Uddeholm Dievar

Uddeholm Dievar ir augstākās kvalitātes tērauds, kas paredzēts sarežģītiem augstspiediena liešanas veidiem. Pateicoties ražošanas procesa uzlabojumiem un pieejamajiem lielgabarīta standartizmēriem, Uddeholm Dievar kvalitāte un izturība ir labāka nekā jebkad agrāk. Tas ir nozares etalons augstas kvalitātes tēraudiem, kas nodrošina visilgāko instrumentu kalpošanas laiku un viszemāko plaisāšanas risku, pateicoties tā izcilajai izturībai un stigrībai. Šis tērauds ir pielietojams ne tikai liešanas darbiem, bet arī lielisks risinājums citiem industriāliem procesiem, piemēram, kalšanai, ekstrūzijai, karstai štancēšanai un plastmas komponentu liešanai.

Uddeholm Impax Supreme

Uddeholm Impax Supreme ir pierūdīts instrumentu tērauds ar vienmērīgu cietību visā šķērsgriezumā. Izvēloties atbilstošu griezējinstrumentu, šis tērauds ir viegli apstrādājams. Mehāniskās apstrādes rezultātā iegutā virsma ir ievērojami kvalitatīvāka nekā citiem šāda tipa tēraudiem. Tas ir piemērots plašam karstās apstrādes pielietojumu klāstam – atbalsta plātnes vai atbalsta bloki utml. Uddeholm Impax Supreme piegādes cietība 290-330 HB.

Uddeholm Impax Supreme ir iespējama virsmas nitridēšana, lai palielinātu virsmas nodilumizturību, kā arī virsmu un šķautņu rūdīšana liesmā.

Uddeholm Orvar 2 Microdized

Uddeholm Orvar 2 Microdized ir Cr-Mo-V leģēts instrumentu tērauds (AISI H13) ar labu izturību pret augstām temperatūrām un karsto nodilumu. Šī materiāla lielā apaļo izmēru klāsta un struktūras viendabīguma dēļ tas ir ļoti atbilstošs Al ekstrūzijas veidņu un ekstrūzijas instrumentu ražošanai.

Uddeholm Orvar Supreme

Uddeholm Orvar Supreme (AISI H13) instrumentu tērauds ir pielietojams visiem karstās apstrādes instrumentu veidiem. Uddeholm Orvar Supreme ir daudzkārt testēts un atpazīstams instrumentu ražošanas nozarē, pateicoties tā augstajai un uzticamajai veiktspējai, apstrādes vienkāršībai. Uddeholm Orvar Supreme ir NADCA specifikācijai atbilstošs instrumentu tērauds.

Uddeholm QRO 90 Supreme

Uddeholm QRO 90 Supreme izcilā termiskā noguruma izturība, siltumvadītspēja un reversā stiepes izturība padara to ideāli piemērotu kā instrumentu tēraudu, kuru lieto, piemēram – karstās štancēšanas, misiņa kalšanas, liešanas serdeņu ieliktņu un misiņa ekstrūzijas pielietojumiem.

Uddeholm Unimax

Uddeholm Unimax ir instrumentu tērauds ar paaugstinātas cietības īpašībām karstās apstrādes instrumentu izgatavošanai. Tērauds nodrošina optimālu nodilumizturību, pat ilgstoši darbojoties augstā temperatūrā. Tas ir ļoti labi piemērots precīzai kalšanai un karstajai štancēšanai.

Uddeholm Vanadis 23 SuperClean

Uddeholm Vanadis 23 SuperClean ir pulvermetalurģisks ātrgriezējtērauds ar labu nodilumizturību un augstām spiedienizturības īpašībām. To ieteicams selektīvā veidā izmantot īpašos pielietojumos, piemēram, kalšanai, kur nepieciešama ļoti laba nodilumizturība un apstrādes/griešanas pielietojumos. Apstrādājamība un slīpējamība ir labāka nekā parastajiem ātrgriezējtēraudiem, tāpat kā izmēru stabilitāte pēc termiskās apstrādes.

Uddeholm Vanadis 30 SuperClean

Uddeholm Vanadis 30 SuperClean ir kobalta sakausējuma pulvermetalurģijas ātrgriezējtērauds ar izcilu spiedes izturību un labu abrazīvo nodilumizturību. Šis tērauds ieteicams selektīvai izmantošanai īpašos pielietojumos, piemēram, speciālos kalšanas procesos, kur nepieciešama ļoti laba nodilumizturība, mehāniskās apstrādes/griešanas pielietojumos, kur pm* process nodrošina labu apstrādājamību un slīpējamību, kā arī labu izmēru stabilitāti termiskās apstrādes laikā.

*pm-powder metallurgy